Rezerwacja online

Organizacja wycieczek

Rezerwacja wycieczek - kontakt z recepcją
 

Pobierz foldery promocyjne Krakowa!


MUZEUM AUSCHWITZ – BIRKENAU

 

Obóz koncentracyjny powstał w połowie 1940 roku na przedmieściach Oświęcimia. Obóz jest dla świata symbolem nazistowskiego terroru, ludobójstwa i Holocaustu. 
Był to bez wątpienia największy z obozów koncentracyjnych, w którym straciło życie około 1,5 miliona istnień ludzkich. Znajduje się on w Oświęcimiu oddalonym od Krakowa o 65km.

 

KOPALNIA SOLI W WIELICZCE

Królewska Kopalnia Soli w Wieliczce jest jedną z najstarszych funkcjonujących tego typu atrakcji w Europie. Nie bez powodu została wpisana na listę Światowego Dziedzictwa Kultury UNESCO. Podziemna atmosfera, którą tworzą rzeźbione w soli ołtarze, rzeźby i reliefy, solne jeziora oraz Kaplica Św. Kingi iluminująca ogromnymi solnymi żyrandolami, na długo pozostaje w pamięci.
 

WADOWICE I KALWARIA ZEBRZYDOWSKA

Kalwaria Zebrzydowska jest niewielkim miasteczkiem usytuowanym w dolinie, na pograniczu Beskidu Makowskiego i Pogórza Wielickiego. Najważniejszym jego walorem jest klasztor Bernardynów, który został ufundowany w 1602 roku przez Mikołaja Zebrzydowskiego. Obecnie w skład tego sanktuarium wchodzi bazylika Matki Boskiej Anielskiej, klasztor Bernardynów oraz zespół 42 kapliczek i kościółków kalwaryjskich położonych między górami Żar i Lanckorona. Zespół ten został w 1999 roku wpisany na listę światowego dziedzictwa kultury UNESCO.
 
Wadowice to niewielkie miasto oddalone od Krakowa o około 50 km, w którym urodził się Papież Jan Paweł II. Wycieczka obejmuje: usługę transportową , zwiedzanie klasztoru Bernardynów w Kalwarii Zebrzydowskiej z przewodnikiem w języku polskim, zwiedzanie domu rodzinnego Jana Pawła II w Wadowicach oraz Bazyliki Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny.

 

ŚLADAMI KULTURY ŻYDOWSKIEJ

Kazimierz to dawne miasto, które zostało założone przez Kazimierza Wielkiego w XIV wieku. Szybko stało się centrum religijnym i kulturalnym Żydów mieszkających kiedyś w Krakowie. Podczas II Wojny Światowej znajdowało się tutaj Żydowskie Getto, z którego masowo wywożono Żydów do obozów zagłady. Dzisiejszy, Kazimierz to klimatyczne uliczki splecione z Synagogami, starymi, pamiętającymi zamierzchle czasy szyldami oraz knajpkami i restauracjami z tradycyjną kuchnią i muzyką Żydowską.
 

PIESKOWA SKAŁA I OJCOWSKI PARK NARODOWY

Z dala od zgiełku, pośród malowniczych dolin i wąwozów oraz jaskiń znajduje się najmniejszy w Polsce Park Narodowy o powierzchni zaledwie 21 km2. Piękno Doliny Prądnika, bogata flora i fauna, interesująca przeszłość archeologiczna czyni to miejsce atrakcyjnym turystycznie. Podczas wyprawy zwiedzą też Państwo renesansowy zamek leżący na Szlaku Orlich Gniazd.
 

ZWIEDZANIE KRAKOWA MELEXEM

Przejazd melexem umożliwiająca poznanie najciekawszych i najbardziej atrakcyjnych miejsc w Krakowie, o których opowiada audioguide.
 

SPACER PO KRAKOWIE

Piesza wędrówka po centrum Starego Krakowa. Spacer pośród jego ulic z doświadczonym, miejskim przewodnikiem jest najlepszym sposobem na zwiedzenie i poznanie miasta.


WYCIECZKA PO WIŚLE

Podróż komfortową łodzią nurtem królowej polskich rzek do Opactwa oo. Benedyktynów w Tyńcu.